Benim İstanbul'um

Yasemin Gülcü-Yurdanur Ay Paşa
Betül Ünlü
Çocuklar için müthiş eğlenceli ve öğretici İstanbul Gezi ve Etkinlik Rehberi

Bir şehrin kaç ismi olabilir? Byzantion, Konstantinopolis, Dersaadet ve dahası…

İstanbul bize kendini anlatacak biz dinleyeceğiz. Kapılarını bizim için açacak; bazen masallar anlatacak, bazen efsaneleri fısıldayacak, bazen de bizi peşinden koşturacak.

Bu kitapla; İstanbul’un doğa, tarih, mimari yapı, efsane, sanat, spor, damak tadı, müze ve çarşıları ile tanışacak, dikkat becerilerini arttırmaya yönelik etkinliklerle  problem çözme, görsel algı ve düşünme becerilerinizi eğlenerek  geliştirebileceksiniz..

Yıldız Çocuklar Topkapı Sarayı’nın ihtişamından Yerebatan Sarnıcı’nın derinliklerine İstanbul’da heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta kimi zaman labirentlerden çıkması kimi zaman da bilmeceleri çözmesi gerekiyor. 

Karşınıza binlerce yıl önce yaşamış olan bir kral, yüzyıllar önce şehri almış bir padişah veya İstanbul aşığı bir ressam çıkabilir. İstanbul’ u keşfetme macerasına  var mısınız?

 

Yıldız Çocuklar,

 Topkapı Sarayı'nın ihtişamından Yerebatan Sarnıcı'nın derinliklerine İstanbul'da heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta kimi zaman labirentlerden çıkmaları, kimi zaman bulmacaları çözmeleri gerekiyor.

Bu kitapata karşınıza binlerce yıl önce yaşamış bir kral, yüzlerce yıl önce şehri fethetmiş bir padişah veya İstanbul aşığı bir ressam çıkabilir. İstanbul'u keşfederken eğlenmeye var mısınız?

Şimdi İstanbul'la tanışma zamanı!

Yasemin Gülcü ve Yurdanur Ay Paşa'nın elinden çıkan bu eser; merak uyandırarak eğlenceli etkinliklerle İstanbul'u çocuklarla buluşturuyor. Sayfa sayısı: 88
ISBN: 978-975-2477-54-4
Türü: Eğlenceli Bilgi
Önerilen sınıflar: 3. sınıf 4. sınıf 5. sınıf
Hayykitap Çocuk - 2012
Yazılım ve Barındırma: Haber Sistemi