Ertuğrul- Kötü Söz Söylemeyi Kim İster Ki

Öznur Çolakoğlu Cam
Serhat Albamya
Hayykitap'tan Ertuğrul Serisi'nin ikinci kitabı!

Kötü Söz Söylemeyi Kim İster ki?, özellikle ilkokul öğrencileri arasında yaygın olan argo konuşmaların yanlışlığına farklı bir tarzda değiniyor.. Ertuğrul da zaman zaman kötü sözler kullanıyor ve bu sözlerin ne anlama geldiğini ve nelere sebep olabileceğini bilmiyor bile.

Öykü; kurgusu ve işlenişiyle çocukların, velilerin ve öğretmenlerin seveceği tarzda kaleme alınmış.

Sosyal medyada yazdığı yazılarıyla binlerce okurun dikkatini çeken Öznur Çolakoğlu Cam’ın kaleme aldığı , aksiyon, macera ve gizem dolu bu kitabı çok seveceksiniz..

  Kahraman Lazım Dediler Geldik'le başlayan seri Kötü Söz Söylemeyi Kim İster ki? ile devam ediyor.

Sosyal medyada yazdığı yazılarıyla binlerce okurun dikkatini çeken Öznur Çolakoğlu Cam’ın kaleme aldığı bu kitabı çok seveceksiniz. Kendisi de bir devlet okulunda, sınıf öğretmeni olarak görev yapan yazarımız ilkokul öğrencilerine yönelik kitaplarıyla dikkat çekiyor. Sahadaki ihtiyaçları gözlemleme şansı olduğu için işi biraz daha kolay diyebiliriz.

Ertuğrul serisi, ilkokul çağındaki öğrencilere etik değerler kazandırma amacıyla yola çıkan bir eser. Sokakta, sınıfta, evinizde yaşayan bir halk kahramanı o!. O yüzden kitabın içinde didaktik cümleler yok. Onun yerine günlük olay rutinleri içinde karşılaşılan sorunlara yer veriliyor.

Bu bağlamda kitap, diğer türdeşlerinden ayrılıyor. Çünkü didaktik cümleler içermiyor. Onun yerine bol eğlence, bol aksiyon ve dinamik bir metin sayfaların arasında sizi bekliyor.

“Ertuğrul, kötü söz söylemeyi kim ister ki?” çok seveceksiniz. Okuyun ve görün!Sayfa sayısı: 72
ISBN: 978-975-2477-30-8
Türü: ÇOCUK / Edebiyat (Renkli Resimli Öykü)
Önerilen sınıflar: 2. sınıf 3. sınıf 4. sınıf

Yazarın Diğer Kitapları

Hayykitap Çocuk - 2012
Yazılım ve Barındırma: Haber Sistemi