Dünya Şampiyonu!

Sophie Dieuaide
Jacques Azam
Ece Nahum
Matrak bir takımın göz yaşartan şampiyonluk mücadelesi!

Bizi nasıl da duman ettiler! Okullar arası şampiyonanın daha ilk turunda elendik! Harikalar yaratmayı beklemiyorduk gerçi. Maça çok iyi hazırlandığımız da söylenemezdi. Ama bu kadarı fazlaydı. 18-0 yenilmek olacak şey değildi!

Evet, durum pek parlak değil ama pes etmek söz konusu bile olamaz! Antoine Lebic ve takımı derhal şanlı şampiyonlara yaraşır antrenmanlara başlıyor.

Antrenörleri ise takımdan umudu kesmiş. Fakat bilmediği bir şey var: Antoine ve arkadaşlarının sırrı. Takıma mutlak galibiyet getirecek çok özel bir yöntem. Çok özel ve çok gizli... Şşşşşş...

Dünya Şampiyonu! birbirinden değişik karakterlerle renkli mi renkli bir okul hikâyesi. Üstelik Antoine Lebic'in destansı hayatının ilk macerası. Antoine Lebic kim peki? Okulunun futbol takımının kaptanı. Orta saha oyuncusu. Fakat öyle altın krampon, fırtına, gol kralı gibi lakaplar yakıştırılacak türden bir oyuncu sayılmaz. Hatta tesadüfen kaptan seçilmiş bile olabilir çünkü futbolun en temel kurallarından dahi bihaber. Maalesef takımın geri kalanının durumu da pek farklı değil. Mesela sahada olup biten her şeye "hoppala" diyerek şaşıran kaleci Jonathan'ın futboldan zerrece anladığı söylenemez. Top kaleye doğru gelirken genellikle ayakkabı bağcıklarını bağlamayı tercih ettiği ya da kalesini terk ettiği için kova kaleci olarak anılıyor kendisi. Ama neyse ki Magali var! Nasıl da cin fikirli bir kız, takımı şöyle bir sarsıp kendine getiriyor da bu matrak amatörler galibiyete adım adım yaklaşmaya başlıyor!

Komik, renkli, sıcacık, eğlenceli bir okul macerasına hazır mısınız? "Antoine Lebic'in destansı hayatı"nın ilk perdesi Dünya Şampiyonu!'yla açılıyor. İlkokul öğrencisi bir grup kafadar taktik deniyor, hile yapıyor, kavgaya tutuşuyor, koşuyor, yoruluyor, yeniliyor, yeniyor. Antoine da olan biteni bütün açık yürekliliği ve açık sözlülüğüyle bize anlatıyor. Derken bu şenlikli macera, çok sevilen Jacques Azam'ın karikatür tadındaki resimleriyle daha da renklenmez mi! Hadi artık, hemen bir kitapçıya!Sayfa sayısı: 104
ISBN: 978-605-5181-31-4
Türü: Çocuk Roman
Önerilen sınıflar: 3. sınıf 4. sınıf 5. sınıf

Yazarın Diğer Kitapları

Hayykitap Çocuk - 2012
Yazılım ve Barındırma: Haber Sistemi