Kipri

Dick King-Smith
Ann Kronheimer
Gökçe Ateş Aytuğ
Adını tarihe altın harflerle yazdırdı!
Önce "kipri", sonra "kahraman" olan kirpi Azmi'nin hikâyesi!

Hayvan hikâyeleriyle çok sevilen İngiliz yazar Dick King-Smith'in klasikleşmiş kitaplarından biri olan Kipri, şimdi Türkçede! 

Azmi'nin mahallesinde bütün kirpilerin gitmeye can attığı bir park vardı. Parkın önündeyse vızır vızır işleyen bir cadde... Ah ne zordu caddeden karşıya geçmek! Arabalar, bisikletler, kamyonlar, hepsi kirpiler için hayati tehlike taşıyordu. Azmi ise karşıdan karşıya geçmek için güvenli bir yöntem bulabileceğine inandı. İnsanları izledi, azmetti ve Azmi'nin azmi trafiği yendi!

Karşıdan karşıya geçmenin güvenli bir yolunu arayan cesur kirpi Azmi ne kadar zor bir işe kalkıştığını hemen anlar. Daha ilk denemesinde başından büyük bir darbe alır, konuşması bozulur, kelimeler ve harfler birbirine karışır. Azmi "kirpi" değil "kipri"dir artık. "Başım çok ağrılı şiddetliyor," der ailesinin yanına döndüğünde. Sonra müjdeyi verir: "Caddelerin insandan geçtiği yeri buldum!" Fakat ne yazık ki insanların caddeden geçtiği yerlerin çoğu kirpiler için güvenli değildir. Azmi'nin bütün seçenekleri bir bir denemesi gerekecektir. Azmi azmeder, sonunda doğru yeri bulur ve adını tarihe altın harflerle yazdırır!

Kipri, maceralı ve komik hikâyesiyle çocukların gönlünü fethedecek. Sayfadan sayfaya geçerken meraklanacak, önce "kipri", sonra "kahraman" olan Azmi'nin hikâyesiyle çok eğleneceksiniz.

"Kipri, güzel anlatılmış, çok komik bir hikâye."  Guardian

"Dick King-Smith, heybesinde türlü türlü sürprizleri olan bir yazar." Sunday Telegraph
Sayfa sayısı: 88
ISBN: 978-605-4325-85-6
Türü: Roman
Önerilen sınıflar: 2. sınıf 3. sınıf
Hayykitap Çocuk - 2012
Yazılım ve Barındırma: Haber Sistemi